V Maroku obvinili ve spojení s vraždou turistek ze Skandinávie 15 osob z terorismu

Maročtí žalobci v neděli vznesli předběžné obvinění z terorismu proti 15 lidem, kteří jsou podezřelí, že byli spojení s vraždou dvou turistek ze Skandinávie v pohoří Vysoký Atlas. Očekává se, že v následujících dnech budou obviněny další osoby, informovala agentura AP.

Rabat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Údolí Imlíl (ilustrační foto) | Foto: Alexander Klink | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 4.0,©

Marocký veřejný žalobce v prohlášení uvedl, že obvinění se týká založení gangu s cílem připravit a spáchat teroristické činy a rovněž spáchání promyšlené vraždy. Tři z podezřelých čelí dalšímu obvinění z nabádání ostatních k páchání teroristických činů. Skupina byla podle marockých úřadů ovlivněná ideologií teroristické skupiny Islámský stát.

Vražda turistek ze Skandinávie: v Maroku byl zadržen muž ze Švýcarska. Měl podezřelé trénovat ve střelbě

Číst článek

Těla čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové objevil 17. prosince francouzský pár deset kilometrů od obce Imlíl. Ta slouží jako výchozí bod pro výstup na horu Tubkál, nejvyšší vrchol pohoří Vysoký Atlas.

Čtyři hlavní podezřelí, kteří byly vyslechnuti v Marrákeši, jsou součástí buňky inspirované ideologií teroristické organizace Islámský stát, ale nemají kontakt s jeho vedením v Sýrii či Iráku, uvedl v minulých dnech šéf marocké protiteroristické jednotky. Své oběti si patrně vybrali náhodně.

Skupinu podle vyšetřovatelů patrně vedl pětadvacetiletý podomní obchodník, který promlouvá ve videu zveřejněném tři dny před zločinem. Čtveřice hlavních podezřelých v něm slibuje věrnost vůdci tzv. Islámského státu abú Bakrovi Bagdádímu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme