V Melku náznak dohody?

Jednání šéfů vlád České republiky a Rakouska Miloše Zemana a Wolfganga Schüssela za účasti komisaře Evropské unie pro otázky jejího rozšíření Güntera Verheugena v dolnorakouském Melku nadále pokračují. V průběhu druhé schůzky obou státníků, věnované jihočeské jaderné elektrárně Temelín, se objevily náznaky, že se oba premiéři dohodnou na určité formě zkoušky vlivu Temelína na životní prostředí. Detaily zatím nejsou známy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V současnosti jednají předsedové vlád za zavřenými dveřmi, jejich rozhovorů se účastní také šéf české diplomacie Jan Kavan a rakouský ministr životního prostředí Wilhelm Molterer. Očekávají se ještě jednání rozšířených delegací, kterého se zúčastní i předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Verheugen před schůzkou novinářům řekl, že předloží oběma premiérům návrh, který umožní postoupit kupředu. Bližší podrobnosti o něm však nesdělil.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme