V mexickém letovisku zastřelil útočník nejméně pět lidí, jsou mezi nimi cizinci

Zatím neznámý střelec zabil v mexickém nočním klubu nejméně pět lidí a dalších 15 zranil. Ke střelbě došlo v letovisku Playa del Carmen na pobřeží Karibského moře. Uvedly to v pondělí místní úřady. Mezi zabitými jsou podle nich čtyři cizinci původem z Kanady, Itálie a Kolumbie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Vyšetřovatelé vyslýchají svědky události, zatkli také několik podezřelých. Motiv zločinu je dosud nejasný. Střelba se odehrála v klubu Modrý papoušek ve chvíli, kdy se tam konal hudební festival.

Prokurátor Miguel Angel Pech později na tiskové konferenci upřesnil, že mezi oběťmi jsou dva Kanaďané, Ital a Kolumbijec.

Do klubu patrně vstoupil jediný střelec, který rozpoutal přestřelku s jinou osobou, která se už nacházela uvnitř. Ochranka festivalu se pokoušela střelbu ukončit, ale sama se ocitla pod palbou.

Podle Pecha nešlo o teroristický útok. Nicméně čtyři muži byli zastřeleni a jedna žena ušlapána v davu, kterého kvůli střelbě zachvátila panika. Z 15 raněných je jeden ve vážném stavu, dalších pět bylo po ošetření propuštěno domů.

V rámci vyšetřování byli podle různých zdrojů zatčeni tři či čtyři lidé, ale dosud není jisté, zda měli se střelbou něco společného.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme