V Mexickém zálivu hoří ropná plošina

Jedenáct dělníků se stále pohřešuje po výbuchu na ropné plošině v Mexickém zálivu. Hledá je americká pobřežní stráž a doufá, že jsou na záchranném člunu. Dalších sedmnáct lidí bylo zraněných, z toho tři vážně. Většinu ze 126 zaměstnanců těžařské společnosti se podařilo dostat do bezpečí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ropná plošina

ropná plošina | Foto: Gaffney Kroese Supply Corp.

V době výbuchu byla plošina přes osmdesát kilometrů od přístavu Venice v americké Louisianě. Při následném požáru se začala silně naklánět a firma BP, která si ji najala, poslala na místo sedm speciálních plavidel určených pro zachycení unikající ropy.

Té se ale zatím do moře údajně dostalo jen minimum, protože okamžitě po úniku shořela. Havárie zasáhla především pobřežní městečka v Louisianě, ve kterých je těžba ropy a s ní spojené profese hlavním zaměstnavatelem.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme