V Mexiku explodovala tržnice s pyrotechnikou. Počet obětí vzrostl na 36

Nejméně 36 mrtvých a další desítky zraněných si v úterý vyžádal výbuch na tržišti se zábavní pyrotechnikou. Místo exploze se nachází asi 30 kilometrů severně od centra hlavního města Mexika. Exploze poškodila i několik okolních domů. Úřady vyzvaly místní obyvatele, aby se nezdržovali v okolí epicentra výbuchu, mají totiž obavy z možných dalších explozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch pyrotechniky v Mexiku | Zdroj: Reuters

Podle agentury Reuters otřásla v úterý populárním tržištěm San Pablito v Tultepecu (asi 30 kilometrů od hlavního města Mexico City) exploze. Jak uvedla televizní stanice Milenio TV, zahalil oblast hustý bílý dým, který zkomplikoval koordinaci zásahu záchranářů i požárníků. Na místě bylo asi 70 zraněných, které záchranáři převezli do okolních nemocnic.

„Tržiště zcela zmizelo," řekl zástupce civilní ochrany Luis Felipe Puente, podle kterého je mnoho zraněných v kritickém stavu. Většina jich utrpěla vážné popáleniny.

„Lidé brečeli a zoufale utíkali na všchny strany,“ popsal explozi jeden ze svědků události, 20letý Cesar Carmona.

Výbuch ropovodu v Alabamě zabil člověka. Úřady evakuovaly obyvatele v okruhu 5 kilometrů

Číst článek

„Asi 13 dětí utrpělo popáleniny na více než 90 procentech těla a na léčení byly převezeny do texaského Galvestonu,“ řekl guvernér státu Mexiko Eruviel Avila. Jak dodala agentura Reuters, počet obětí se podle guvernéra vyšplhal na 29 lidí. Avila také přislíbil najít a potrestat ty, kteří jsou za výbuch zodpovědní.

Podle Isidra Sancheze, šéfa místních pohotovostních složek, způsobila výbuch zanedbaná bezpečnostní opatření. Federální policie podle Reuters oznámila, že na místo poslala forenzní tým, aby incident prošetřil.

Mexický prezident Enrique Peña Nieto už na svém Twitteru vyjádřil soustrast pozůstalým obětí, raněným popřál brzké uzdravení.

Tržnici zasáhl požár naposledy před 11 lety před oslavami státního svátku, kdy byly zničeny stovky stánků s vystaveným zbožím. Zábavní pyrotechnika je v Mexiku u příležitosti nejrůznějších oslav velmi rozšířená.

Výbuch pyrotechniky v Mexiku | Foto: Reuters

Mexiko, výbuch | Foto: Reuters

ČTK, dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme