V Mexiku jsou po zemětřesení ohroženy pádem stovky budov. O jejich osudu rozhodnou statici

Až několik stovek budov je ohroženo pádem v Mexiku, které před týdnem zasáhlo zemětřesení o síle 7,1 stupně. Po otřesech, v jejichž důsledku zemřelo nejméně 324 lidí, zůstává nezvěstných téměř 50 osob. Záchranáři po nich budou pátrat ještě tři dny, řekl v pondělí agentuře Reuters šéf mexické civilní obrany Luis Felipe Puente.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři budou po nezvěstných pátrat ještě tři dny.

Záchranáři budou po nezvěstných pátrat ještě tři dny. | Zdroj: Reuters

„Mohu říci, že v současnosti už je nepravděpodobné, že bychom nalezli někoho živého," uvedl Puente s tím, že u zmíněných pohřešovaných se předpokládá, že jejich těla budou pod troskami.

Pádem je v Mexiku ohroženo na 360 domů. | Zdroj: Reuters

Mexické úřady budou vyšetřovat možné porušení zákona v případě několika zřícených budov, které stály bez patřičných povolení. Je mezi nimi i škola na jihu metropole Mexika, při jejímž pádu zahynulo 19 dětí a sedm dospělých.

Na úřady se podle Puenteho obracejí s obavami o své bezpečí obyvatelé desítek budov, v nichž se po otřesech objevily praskliny. Statici nyní procházejí dům po domě a rozhodují o tom, zda budou moci dále bezpečně stát, bude je nutné vyztužit či je čeká demolice. Pádem je ohroženo na 360 domů, uvedla agentura AP.

Kvůli nutnosti zkontrolovat velké množství staveb se například v metropoli vrací jen velmi pomalu k normálu školní provoz. Většina škol nadále zůstává zavřena, v průběhu úterý se budou děti moci vrátit jen do necelých 700 z téměř 9000 škol v mexickém hlavním městě.

Ministr školství Aurelio Nuňo v pondělí řekl, že všechny školy projdou kontrolou během dvou týdnů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme