USA 0:1 Česko

V Mexiku zastřelili člena štábu seriálu o narkomafii. Podílel se i na Rychle a zběsile a Spectre

Nedaleko mexické metropole byl zastřelen spolupracovník štábu natáčejícího seriál Narcos o latinskoamerických drogových klanech. Carlos Muňoz, který pracoval pro americkou internetovou filmotéku Netflix, zemřel ve chvíli, kdy vyhledával vhodné lokality pro exteriéry seriálu. Informoval o tom v neděli deník El País.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu Rychle a zběsile 8 | Foto: CinemArt CZ

Muňoz byl podle deníku zkušeným spolupracovníkem amerických filmových společností a znalcem poměrů v Mexiku, kde v řadě regionů působí mocné drogové gangy.

V Mexiku našli hroby s 253 oběťmi drogových kartelů. Objevily je matky zavražděných

Číst článek

Zastřelen byl na předměstí města Temascalapa nedaleko hlavního města Mexiko, kde fotografoval místa, která ho zaujala pro natáčení seriálu líčícího osudy někdejšího krále drogového podsvětí Pabla Escobara. Tento region je znám vysokou zločinností, kterou mají většinou na svědomí organizované skupiny.

Mexické úřady ke zločinu neuvedly žádné podrobnosti.

Muňoz vyhledával natáčecí lokality více než deset let a podílel se například na vzniku dosud poslední bondovky Spectre, akční série Rychle a zběsile či filmu Sicario: Nájemný vrah, pojednávajícím o převozu drogového bosse z mexické věznice do USA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme