Česko 5:0 Lotyšsko

V Mnichově se po střelbě zastavilo metro, policie evakuovala nádraží

Po střelbě v oblasti mnichovského obchodního centra Olympia zastavil dopravní podnik veškerý provoz metra, nejede také několik linek tramvají a autobusů. Policie následně nařídila evakuaci hlavního železničního nádraží bavorské metropole. Večer policisté vyzvali řidiče, aby opustili dálnice ve směru do Mnichova, aby tím usnadnili příjezd dalších jednotek. Na mnichovském letišti je podle agentury DPA provoz normální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdný vestibul metra na hlavním nádraží v Mnichově | Zdroj: Reuters

Mnichovská policie na twitteru vyzvala obyvatele velkoměsta, aby se vyhýbali veřejným prostranstvím a raději zůstali doma. Situace je podle nich nepřehledná. Střelec, nebo několik střelců, je stále na útěku.

Rozhlasová stanice Bayerischer Rundfunk odvysílala policejní výzvu řidičům, aby vyklidili dálnice ve směru do Mnichova. Na sever od bavorské metropole je podle stanice několik dálnic zcela uzavřeno. Na cestě do Mnichova jsou speciální policejní jednotky z dalších měst, míří tam i vrtulníky pohraniční stráže.

Letiště v Mnichově funguje bez omezení. Podle mluvčího je letecký provoz normální a lidé přijíždějí i odjíždějí příměstskými vlaky. Ty ale nabírají zpoždění kvůli uzavřenému hlavnímu nádraží v centru města.

ONLINE: V nákupním centru v Mnichově se střílelo. Mrtvých je nejméně šest, pachatelé jsou na útěku

Číst článek

Policie nasadila v Mnichově všechny jednotky, včetně speciálních sil. Nemocnice se připravují na velký počet zraněných.

Po útoku v obchodním centru se objevily zprávy i o dalších místech střelby, tentokrát v centru. Podle policie jde ale zřejmě o falešné poplachy, které vznikly kvůli panice. Dispečinky taxislužeb nicméně varovaly své řidiče, aby se vyvarovali některým místům v centru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme