V Mnichově startuje už 176. Oktoberfest

Úderem poledne mnichovský starosta narazí první sud tradičního Oktoberfestu. I letos by tento svátek piva a dalších radovánek v bavorské metropoli mělo během dvou týdnů navštívit na šest miliónů lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průvod Mnichovem při Oktoberfestu | Foto: Jiří Hošek

Pořadatelé největší lidové slavnosti na světě věří, že se hospodářské krize letošního ročníku příliš nedotkne. Krizi rozhodně ignorovala šestice výhradních dodavatelů piva, která máz zlatavého moku znovu zdražila a to na úroveň 8,30 eur až 8,60 eur.

Ještě před začátkem Oktoberfestu se rozpoutal spor kolem údajné cenzury, na kterou si stěžovali někteří fotografové a filmové štáby. Dostali totiž zákaz pořizovat záběry podnapilých hostů a taky žen, které by se v jednom ze stanů promenovaly nahoře bez.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu v německu Jiří Hošek ve vysílání Rádia Česko o letošním Oktoberfestu v Mnichově

V Bavorsku pod tlakem veřejnosti politici znovu liberalizoval protikuřácký zákon, a tak se ve stanech na Oktoberfestu bude smět nerušeně kouřit.

Jiří Hošek, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme