V Mogadišu zaútočila islamistické milice Šabáb. Před restaurací odpálili nálož

Bojovníci islamistické milice Šabáb zaútočili v restauraci na pláži v Mogadišu, hlavním městě Somálska. Nejdříve odpálili nálož v autě a na místě se následně ozývala střelba, informovala agentura Reuters s odvoláním na policii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Munice. Ilustrační foto. | Foto: Anna Kottová

Zatím není jisté, kolik obětí si útok vyžádal. „V restauraci Banadir na pláži Lido vybuchla bomba a střílí se na obou stranách. Zatím nemáme další podrobnosti,“ řekl ve čtvrtek policista Major Ahmed Ibrahim.

Mluvčí milice Šabáb Abdiasis Abu Musab, který má vazby na Al-Kajdu, se k útoku přihlásil. „Napadli jsme restauraci Banadir a teď naši bojovníci bojují uvnitř,“ uvedl.

Svědci řekli, že na zemi viděli ležet dvě těla. Islamisté podle nich na policisty stříleli a házeli granáty.

Ministr vnitřní bezpečnosti Abdirizak Omar Mohamed na Twitteru varoval před vycházením ven. „Lidé, kteří jsou poblíž místa útoku, by měli zůstat v hotelech a svých domovech. Auta by na pláž Lido neměla vjíždět,“ napsal.

K incidentu došlo i ve městě Baardheere na jihu Somálska, kde bomba na okraji silnice zranila tři lidi. Z jejího nastražení je podezřelá stejná skupina.

Milice Šabáb už v Somálsku provedla několik útoků. Snaží se svrhnout vládu podporovanou Západem. Islamisté v lednu v jiné restauraci na pláži Lido zabili 17 lidí. V neděli sebevražední atentátníci ze stejné skupiny odpálili dvě nálože v autech u ústředí místní vlády regionu Puntland, o život připravili přes 20 lidí.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru