V Mohuči se na návštěvu Bushe připravuje 10 tisíc policistů

V Mohuči vrcholí přípravy na středeční návštěvu amerického prezidenta. Sedm týdnů ji připravuje na 10 tisíc policistů, jde jednu z největších policejních operací v historii. Připravují se také mírové aktivisté, kteří organizují akci Nevítejte, pane Bushi!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush po příletu do Evropy | Zdroj: ČTK

Mohučská německá mírová společnost připravuje na dnešek generálku zítřejší hlavní demonstrace. Míroví aktivisté obviňují amerického prezidenta z válečnických sklonů a snahy prosadit americkou hegemonii ve světě. Podle některých informací se hodlají protestních akcí zúčastnit i neonacisté a vyprovokovat potyčky. Oblast starého města je podle policie už důkladně připravena.

Místní obyvatelé nesmějí ve středu otevírat ani okna, museli vyklidit garáže a odmontovat dopisní schránky. Na čas bude uzavřena i dálnice A3 a hustě osídlená oblast Porýní-Falce bude prakticky ochromena. Řada provozů se zastaví, tisíce lidí si raději berou dovolenou.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme