V Mohuči se na návštěvu Bushe připravuje 10 tisíc policistů

V Mohuči vrcholí přípravy na středeční návštěvu amerického prezidenta. Sedm týdnů ji připravuje na 10 tisíc policistů, jde jednu z největších policejních operací v historii. Připravují se také mírové aktivisté, kteří organizují akci Nevítejte, pane Bushi!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush po příletu do Evropy | Foto: ČTK/EPA

Mohučská německá mírová společnost připravuje na dnešek generálku zítřejší hlavní demonstrace. Míroví aktivisté obviňují amerického prezidenta z válečnických sklonů a snahy prosadit americkou hegemonii ve světě. Podle některých informací se hodlají protestních akcí zúčastnit i neonacisté a vyprovokovat potyčky. Oblast starého města je podle policie už důkladně připravena.

Místní obyvatelé nesmějí ve středu otevírat ani okna, museli vyklidit garáže a odmontovat dopisní schránky. Na čas bude uzavřena i dálnice A3 a hustě osídlená oblast Porýní-Falce bude prakticky ochromena. Řada provozů se zastaví, tisíce lidí si raději berou dovolenou.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme