Devět lidí se utopilo v rozbouřeném moři u jižní Francie. Nedokázali se vrátit zpět na pláž

Devět lidí se ve středu utopilo v rozbouřeném moři u jižní Francie. Na různých místech středomořského pobřeží nedokázali doplavat zpět na pláž. Podle francouzských médií o tom informovaly místní úřady. Pět lidí zemřelo v departementu Hérault, dva v Bouches-du-Rhône a dva v Aude.

Páříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřady v Héraultu nařídily vyklidit všechny pláže, které nehlídají plavčíci. | Foto: NeuPaddy/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Oběťmi jsou vesměs starší lidé. Úřady v Héraultu nařídily vyklidit všechny pláže, které nehlídají plavčíci. Za tragédií se podle hasičů skrývají spodní proudy v rozbouřeném moři, které mnoho lidí odnesly od pobřeží, uvedli podle stanice BMFTV místní hasiči. Varovali, že podmínky nepříznivé pro koupání budou přetrvávat i během dneška.

Okolí města Nîmes dříve v tomtu týdnu zasáhly prudké bouře a rekordní deště. Kvůli záplavám musely být evakuovány stovky lidí. Voda podle úřadů poškodila domy a infrastrukturu v různých městech a obcích mezi Nîmes a Montpellierem. Rekordní srážky naměřili meteorologové v departementu Gard, kde v obci Saint-Martial napršelo za tři hodiny 244 milimetrů vody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme