V Moskvě demonstrace za předání Zakajeva

Před dánským velvyslanectvím v Moskvě se konala demonstrace za vydání čečenského představitele Achmeda Zakajeva do Ruska. Zakajev byl zadržen u příležitosti takzvaného světového čečenského kongresu v Kodani. Prokuratura chystá další důkazy, které mají umožnit vydání čečenského aktivisty do rukou ruské justice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

moskevská pieta | Foto: ČTK/AP

U budovy dánského velvyslanectví v Moskvě se dnes sešlo jen málo lidí. Pouze asi 50 demontrantů požadovalo vydání Achmeda Zakajeva a tvrdilo, že důkazy pro jeho extradikci jsou dostačující. Rusko obviňuje zvláštního představitele čečenského prezidenta Maschadova ze spoluúčasti na přípravě útoku čečenského komanda Na Dubrovce, který nakonec přinesl po zásahu speciálních sil smrt vedle komanda i nejméně 120 rukojmím.

Náčelník informační služby prokuratuty Leonid Trošin dnes oznámil, že prokuratura chystá pro dánské úřady doplňující soubor důkazů, který potvrzuje oprávněnost požadavku na vydání Achmeda Zakajeva do Ruska. Dokumenty mají být do Kodaně předány v nadcházejícícm týdnu.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme