V Moskvě lidé protestují proti zatýkání opozičních aktivistů

Celodenní protest pořádají v Moskvě aktivisté občanských hnutí – důvodem je postup úřadů proti lídrům opozice. Krátkými hlídkami před sídlem bezpečnostní služby chtějí dát lidé najevo nesouhlas s týráním a represemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Udalcov po odchodu z výslechu odpovídal médiím | Zdroj: Reuters

V pátek ruské úřady obvinily z plánování masových nepokojů lídra levicové opozice Sergeje Udalcova. Pokud bude usvědčen, hrozí mu až desetileté vězení.

Sergej Udalcov odmítá obvinění, které vyšetřovatelé opírají o film prokremelské televizní stanice NTV. Ten tvrdí, že se aktivisté snažili získat peníze v sousední Gruzii a s jejich pomocí pak měli plánovat organizaci masových nepokojů. Vyšetřovatelé Sergeje Udalcova po výslechu propustili domů.

Další dva lídři opozice jsou už ve vazbě. Zadržení jednoho z nich - Leonida Razvozžajeva - přitom vyvolalo mezinárodní kritiku a znepokojení skupin hájících lidská práva.

Aktivista levicového hnutí byl podle všeho unesen z Kyjeva, kde se snažil žádat u mezinárodních organizací o politický azyl.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme