V Moskvě napaden další polský diplomat

Polsko je silně znepokojeno dalším útokem na svého diplomata v Moskvě. Agresivita vůči Polákům v metropoli Ruska roste. V pátek neznámí pachatelé zbili řidiče velvyslanectví, v neděli technického zaměstnance a dnes čtyři útočníci napadli druhého radu ambasády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Cestování.cz

Poláci leží s otřesem mozku v Botkinově nemocnici. Tento fakt vyvolává velké znepokojení, zvláště když jde už o druhý případ napadení osoby s diplomatickou imunitou v průběhu několika dní.

"Okamžitě začínáme jednat," uvedl Tomasz Szeratics z tiskového odboru ministerstva zahraničí. Už po nedělním útoku polské velvyslanectví posílilo ochranu objektu a doporučilo všem zaměstnancům, aby se do ulic Moskvy nevydávali sami.

Rusko vyjádřilo oficiálně politování a slíbilo, že vše okamžitě vyšetří. Polští politici se v prvních reakcích domnívají, že teď už nelze hovořit o chuligánství, ale o plánovaných akcích. Podle všeho jde o odvetu za incident, při kterém neznámí útočníci před deseti dny zbili děti ruských diplomatů ve Varšavě.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme