V Moskvě napaden další polský diplomat

Polsko je silně znepokojeno dalším útokem na svého diplomata v Moskvě. Agresivita vůči Polákům v metropoli Ruska roste. V pátek neznámí pachatelé zbili řidiče velvyslanectví, v neděli technického zaměstnance a dnes čtyři útočníci napadli druhého radu ambasády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva

Moskva | Foto: Cestování.cz

Poláci leží s otřesem mozku v Botkinově nemocnici. Tento fakt vyvolává velké znepokojení, zvláště když jde už o druhý případ napadení osoby s diplomatickou imunitou v průběhu několika dní.

"Okamžitě začínáme jednat," uvedl Tomasz Szeratics z tiskového odboru ministerstva zahraničí. Už po nedělním útoku polské velvyslanectví posílilo ochranu objektu a doporučilo všem zaměstnancům, aby se do ulic Moskvy nevydávali sami.

Rusko vyjádřilo oficiálně politování a slíbilo, že vše okamžitě vyšetří. Polští politici se v prvních reakcích domnívají, že teď už nelze hovořit o chuligánství, ale o plánovaných akcích. Podle všeho jde o odvetu za incident, při kterém neznámí útočníci před deseti dny zbili děti ruských diplomatů ve Varšavě.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme