V Moskvě otevřela ČR nový konzulát

V Moskvě se dnes poprvé otevřelo pro veřejnost nové konzulární oddělení České republiky. To má zajistit vyřízení většího počtu žádostí o vízum. Česká republika tak vyslyšela loňské hromadné stížnosti ruských cestovních kanceláří, které kritizovaly problémy při při udělování víz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Dva hlavní důvody přiměly českou stranu vybudovat nový konzulární úřad. Dosavadní prostory už nevyhovovaly postupnému nárůstu žadatelů o vycestování do Česka. Jak potvrzuje šéf moskevského konzulárního úřadu Jan Jedlička, velkou roli sehrál také tlak cestovních kanceláří "jak v České republice, tak ruských touroperátorů, kteří odhadují, že počet cest ruských občanů bude dál stoupat."

Předpokládá se, že o vízum do Česka požádá letos 200-300 tisíc Rusů. Ode dneška jim bude k dispozici 8 přepážek a jejich pracovníci stihnou denně vyřídit až 1500 žádostí. "Upřímně řečeno zatím nevím, co na to říct, ale určitě je to větší budova, více úředníků, základní služby se mnohem zlepší. Je to dobrý servis pro nás," dodává Alexandr Tišipin při čekání na české vízum.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme