V Moskvě se znovu demonstrovalo proti volebním manipulacím

V Moskvě znovu demonstrovalo proti sporným parlamentním volbám několik tisíc lidí. Mítink svolaný liberální stranou Jabloko se odehrál pokojně, bez zásahu policie. Jeho účastníci žádali zrušení voleb a vypsání nového hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Moskvě znovu demonstrovalo několik tisíc lidí proti volebním manipulacím | Zdroj: Reuters

Účastníci dalšího moskevského protestního mítinku zopakovali požadavky, které padly minulou sobotu během největší protivládní demonstrace za poslední léta. Kromě vypsání nových voleb také rezignaci šéfa Ústřední volební komise, registraci opozičních strana a odchod premiéra Vladimira Putina.

K protestu liberální strany Jabloko, která, jak tvrdí, především kvůli volebním podvodům nepřekonala zákonem daný limit hlasů nutný pro vstup do parlamentu, se přidala i řada občanských sdružení a hnutí, včetně federace vlastníků automobilů, ekologických aktivistů, strany Spravedlivé Rusko či nezaregistrované opoziční Strany národní svobody.

Organizátoři kromě jiného vyzývali veřejnost, aby se připojila k dalšímu plánovanému masovému protivládnímu mítinku, který se má v Moskvě odehrát 24. prosince. Na internetu se k němu přihlásily už tisíce lidí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme