V Moskvě shořel sklad. Zemřelo 17 dělníků z Kyrgyzstánu

Při velkém požáru skladu v Moskvě dnes zemřelo nejméně 17 lidí. Dalších 12 se na místě podařilo zachránit, čtyři zraněné pak zdravotníci převezli do nemocnice. Proč objekt, ve kterém bylo v té době přes 30 lidí, zachvátily plameny, zatím není jasné. Vyšetřovatelé prověřují několik možných verzí příčin neštěstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

"Při hašení byla objevena místnost zablokovaná ohněm. Hasiči prorazili jednu ze stěn a uvnitř našli 16 mrtvých," sdělila tisková služba ministerstva. O něco později úřady oznámily, že zemřela jedna z osob, které se podařilo z budovy evakuovat.

Agentura TASS s odvoláním na nejmenovaného policejního činitele upřesnila, že všechny oběti i zachránění pocházejí z Kyrgyzstánu. V tiskárně na severovýchodě ruské metropole pracovali legálně.

Zdroj uvedl na pravou míru také předchozí informaci, že tito lidé v objektu i žili. "Požár vypukl, když se ve skladu typografie střídaly směny. Ti dělníci, kteří zemřeli, v podniku nežili. Nastoupili na ranní směnu," řekl.

Oheň se podle náměstka ministra pro mimořádné situace Leonida Běljajeva vznítil od lampy v přízemí v překladové místnosti. Výtahovou šachtou se pak rozšířil do čtvrtého podlaží, kde se pracovalo. Některé ze zaměstnanců se nepodařilo zachránit, protože se před dýmem uchýlili do prostor, z nichž pak nebylo úniku. "Udusili se kouřem," dodal Běljajev.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme