V největších belgických městech klesla kriminalita téměř o třetinu

Kriminalita v belgických městech Brusel a Antverpy klesla od začátku roku o 30 procent. Napsal to belgický deník la Dernière Heure. V obou největších městech v zemi se snížil hlavně počet krádeží a vloupání. Podle ministerstva vnitra se tak stalo především díky přítomnosti vojáků v ulicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalita | Foto: Martin Dušek

Belgická armáda hlídkuje na významných místech ve městech od doby, kdy policie v lednu v různých částech země pozatýkala údajné teroristy, kteří se prý bezprostředně chystali k útokům.

Vláda v reakci na to zvýšila stupeň ohrožení teroristickým útokem a do ulic vyslala i vojáky, kteří mají pomoci přetíženým policistům.

Přehrát

00:00 / 00:00

V největších belgických městech výrazně ubylo kriminality. V ulicích už víc než 2 měsíce hlídkují vojáci. Více od zpravodaje Ondřej Housky

„Cílem je posílit policii. Když máte v ulicích víc policistů, tak můžou lépe ochránit některá veřejná místa. Například židovské školy, velvyslanectví, nádraží nebo letiště,“ říká odborník na boj s terorismem Claude Moniquet.

Rizikem jsou především lidé, kteří se vracejí ze Sýrie, kde prodělali výcvik, indoktrinaci a mají zkušenosti s bojem.

Belgické úřady se obávají, že by v Evropě mohli páchat teroristické útoky. Nejvíc těchto lidí v přepočtu na obyvatele je právě Belgičanů.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme