V největším procesu s čínskou mafií padlo šest trestů smrti

V čínském procesu století padly první tresty smrti. Na popraviště míří mafiánští bossové, kteří ovládali jedno z největších měst v zemi, Čchung-čchingu v centrální části Číny. Policie při zátahu na organizovaný zločin zatkla na 1600 členů triád, za mřížemi skončili i vysoce postavení policisté a místní šéf justice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Comstock Images

Podle verdiktu se šestici obžalovaných dopouštěla vražd, násilných útoků a vydírání. Tři z nich ale nakonec dostali dvouletý odklad, mohou tedy popravě uniknout a jejich trest bude změněn na doživotí.

V první části procesu, který bude podle odhadů trvat několik měsíců, stanulo před soudem 31 lidí, dosud ale nikdo nebyl osvobozen. Největší pozornost média věnují šestačtyřicetileté ženě, švagrové nyní už bývalého šéfa justičního odboru místní správy, která řídila na 80 ilegálních kasin a vydržovala si 16 mladých milenců.

V čele kampaně proti organizovanému zločinu v Čchung-čchingu, stojí policejní šéf této více než třicetimiliónové městské aglomerace, na jehož hlavu také podsvětí vypsalo odměnu ve výši 31 miliónů korun. Celkem bezpečnostní jednotky rozprášily 14 gangů a zatkly na 70 mafiánských bossů.

Robert Mikoláš, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme