V německé Fuldě se rozhořel boj o prodej kondomů

Katolická církev v německém městě Fulda zakázala prodej kondomů v jedné tamní drogerii. Obchod totiž sídlí v budově, která je ve vlastnictví církve, a ta si prodej antikoncepce nepřeje. Proti rozhodnutí se zvedla vlna protestů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kondom

Kondom | Foto: Pavel Eichler

Jedna z filiálek diskontního řetězce Schlecker ve Fuldě je pravděpodobně jedinou drogerií v Německu, kde neseženete prezervativy.

Podle nájemní smlouvy s katolickou církví nesmí obchod nabízet zboží, které by mohlo vnímání církve v očích veřejnosti poškodit. Podle mluvčího biskupství ve Fuldě církev nemůže ve svých prostorách trpět prodej něčeho, co odporuje jejímu učení.

Vedoucí prodejny si stěžuje, že kvůli kontroverznímu rozhodnutí ztrácí zákazníky, které musí nedobrovolně posílat ke konkurenci. Postup katolické církve už také kritizovala Strana Zelených i liberální FDP. Členové její mládežnické odnože dokonce začali před drogerií rozdávat kondomy zdarma.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme