V německém Bad Aiblingu sloužili mši za oběti a zraněné z železničního neštěstí

Při čelní srážce dvou vlaků v jižním Bavorsku zemřelo 10 lidí. Dalších asi 80 utrpělo různě vážná zranění. Podle německých médií za nehodu pravděpodobně může lidská chyba. Oběti i zraněné železničního neštěstí si včera večer připomněli obyvatelé Bad Aiblingu v místním kostele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při čelní srážce dvou regionálních vlaků u Bad Aiblingu zemřelo 10 lidí | Zdroj: Reuters

Zvony kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bad Aiblingu se rozezněly v půl sedmé večer. Zvaly věřící na mši, která se konala za oběti železničního neštěstí.

Lidé zaplnili kostel do posledního místa. Přišlo odhadem 300 lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V německém Bad Aiblingu sloužili mši za oběti a zraněné z železničního neštěstí. Natáčela na ní Monika Zettlová

„Bezmocně stojíme před tímto železničním neštěstím. Pro deset lidí to byl poslední den jejich života. Pozůstalí, přátelé a příbuzní nemohou pochopit, že ještě nedávno byli s rodinou. Mnoho zraněných leží v nemocnicích. Zmírni jejich bolesti, aby byly snesitelné a dej, aby se uzdravili,“ řekl při mši místní farář.

Po mši lidé za zvuku varhan kráčeli k oltáři, aby zapálili svíčku. Když se vraceli zpět do lavic, mnozí plakali.

„Z této hrozné nehody je mi hrozně smutno. Sama nepatřím k přímo postiženým, ale mám mnoho přátel, kteří měli to štěstí, že jejich děti zaspaly nebo vlak nestihly. Jinak by v tom vlaku seděly. Z vděčnosti jsem proto přišla do kostela,“ vysvětlila rozechvělým hlasem paní Wolfová.

Pana Vernera neštěstí přímo zasáhlo: „Proč jsem přišel? Otec mé ženy se při nehodě smrtelně zranil.“

„Mám přítelkyni, která seděla ve vlaku a je zraněná. Ale každý, kdo vyváznul s lehkým zraněním, měl nad sebou andělskou ochranu. Je to hluboká rána pro město Bad Aibling. Nic tak hrozného se tu nikdy nestalo,“ uvedla paní Rosvita.

Stejně jako ostatní lidé si i ona přeje, aby se co nejrychleji zjistilo, co bylo příčinou neštěstí.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme