V německém domově pro seniory řádí záhadná epidemie

Záhadná epidemie "kosí" pacienty nemocnice a obyvatele domova pro seniory v německém městě Fulda. Počet úmrtí se od konce dubna zastavil na čísle osm. Některé z obětí zemřely na následky salmonelózy; u jiných byla ovšem tato diagnóza vyloučena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocniční pokoj (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Nemocniční kuchyně i kantýna jsou už dávno zavřené, ale počet nakažených dál stoupá. Salmonela nebo norovirus se potvrdily už u 211 osob. Vedení kliniky ale tvrdí, že některá z dosavadních osmi úmrtí se na bakterii salmonely nedají svádět. Po původu epidemie pátrá zatím bezvýsledně patnáctičlenný tým.

"Zkoumáme dokonce i koření z nemocniční kuchyně, jako je kari, paprika, pepř nebo skořice, protože i touto cestou se do potravy mohla dostat infekce, respektive salmonela. Všechny testy ale zatím byly negativní," řekl Hesenskému rozhlasu šéflékař kliniky ve Fuldě Achim Hellinger.

Vedení nemocnice, které nechalo preventivně uzavřít a vydezinfikovat třeba kardiologické oddělení, varuje před panikou a tvrdí, že přijalo všechna potřebná opatření.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme