V německém Kasselu byl objeven masový hrob

Na staveništi v německém Kasselu byl objeven masový hrob s ostatky zhruba 50 těl. Existuje důvodné podezření, že jde o nuceně nasazené, kteří za druhé světové války pracovali v tamní továrně. Není ovšem zcela vyloučeno, že se jedná o oběti spojeneckého bombardování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

masový hrob v Kasselu | Zdroj: ČTK

Na místě hrůzného nálezu stála za druhé světové války továrna firmy Henschel, kde se vyráběly nejen lokomotivy, ale také obávané tanky "Tiger". Podle archiváře města Kasselu pracovaly v závodu tisíce nuceně nasazených dělníků z ciziny.

Podle prvních odhadů soudních lékařů jsou ostatky staré minimálně padesát a maximálně 100 let. To prakticky vylučuje další teorii, podle níž by se mohlo jednat o mrtvé z lazaretu, který v těchto místech stával v roce 1870. U nově objevených koster nebyly objeveny žádné šperky, což zase mluví proti variantě, že šlo o narychlo pohřbené oběti bombardování.

Na jiném místě v Kasselu jednotky SS v dubnu 1945 zastřelily 78 nuceně nasazených Italů kvůli krádeži potravin. Nový nález je ale pro historiky naprostým překvapením.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme