V Německu 17 obětí záplav

Počet obětí záplav v Německu stoupl na 17. Dalších 24 lidí se stále pohřešuje. Povodňová vlna na Labise blíží k Hamburku. Kvůli ní už bylo evakuováno dalších 20 tisíc obyvatel. Podle německého kancléře Gerharda Schödera se v těchto dnech v Německu odehrává největší přesun obyvatel v poválečné historii země. Navíc předpověď meteorologů není příliš optimistická. Platí to zejména pro východní části Spolkové republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Německu | Zdroj: ČTK

Povodňová vlna postupuje rychleji, než se čekalo. Tisíce lidí byly proto evakuovány z oblasti Neuhausu. Zasaženo je i Mecklebursko. Na zpevňování hrází se podílí na padesát tisíc dobrovolníků a vojáků. Meteorologové ovšem nevěstí nic dobrého pro záplavové oblasti v Sasku-Anhlatsku a Sasku včetně Krušných hor, kde nové přívalové deště mohou znovu rozvodnit Labe a jeho přítoky.

Ničivé povodně trápí také Asii. Téměř deset milionů obyvatel středočínské provincie Hunan se připravuje na hrozící katastrofální záplavy. Tamní jezero Dongting, které je velké asi jako Lucembursko, se už téměř naplnilo ke kritické hranici. Hrozí, že se jeho hráz protrhne. V oblasti dva týdny intenzivně pršelo a rozvodněná Žlutá řeka přivádí do jezera další vodu.

Markéta Kaclová, Jana Ulbrychová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme