V Německu dnes jednají ministři zemědělství o BSE

Ministři zemědělství Evropské unie v Bruselu jednají o krizi kolem nemoci šílených krav. Zasedání se poprvé účastní i nová německá ministryně Renate Künastová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Německu byli mezitím objeveny nové případy nemoci hovězího a vláda se snaží okamžitě něco podniknout. Krizí kolem nemoci šílených krav se zabývá také mimořádná schůzka ministrů zemědělství jednotlivých spolkových zemí v Brémách, kde se diskutuje o bezpečnosti potravin, krmiva a dalších opatření v případě výskytu nákazy u jednoho kusu dobytka ve stádě. Není totiž jasné, zda je nutné vybít celé stádo, jak požaduje spolková vláda, nebo pouze dobytek stejného ročníku jako postižené zvíře. Právě proti masovému vybíjení celého chovu a novému kurzu agrární politiky spolkové vlády masivně protestují němečtí farmáři, kteří vyšli do ulic a snaží se zabránit odvedení zvířat na nucenou porážku. V Německu bylo mezitím diagnostikováno dalších pět případů BSE a počet nakažených zvířat tak vzrostl na 24.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme