V Německu došlo k rekordní "euro" loupeži

V německém Frankfurtu nad Mohanem došlo k dosud největší loupeži jednotné evropské měny. Při ranním převozu hotovosti pro finanční domy v centru města bylo ukradeno 10 miliónů eur, tedy asi 310 milionů korun. Loupež má na svědomí řidič pancéřové dodávky, který peníze převážel. Policie po něm a jeho komplicích zatím marně pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euro | Foto: Evropská komise

Třiadvacetiletý Francouz, řidič pancéřového vozu, nejprve zneškodnil svého parťáka. V podzemní garáži přímo v centru města pak se svými komplici společně a nerušeně přeložil čtyři ocelové schránky plné nových eurobankovek do přistaveného osobního vozu. Policie zatím nemá žádnou stopu, protože nezná ani barvu ani značku vozu. V celé Spolkové republice bylo vyhlášeno pátrání po trojici pachatelů, kterou tvoří zřejmě jen cizinci. Lupiči získali od počátku velký náskok a ani ukradené bankovky je neprozradí, protože eura se od začátku roku ještě nestačila opotřebovat.

Naposledy bylo při podobné loupeži v Německu v roce 1997 odcizeno téměř sedm milionů tehdejších marek, tedy asi 130 milionů korun.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme