V Německu havaroval český autobus, řidič nepřežil

Po nehodě českého autobusu v Německu zůstává v nemocnici těžce zraněná žena. Autobus brněnské cestovní kanceláře Alinea havaroval ráno na dálnici A-6 u města Heilbronn. Při srážce s kamiónem zahynul třiatřicetiletý řidič, lehčí zranění utrpělo 19 cestujících. V autobuse bylo 45 lidí, kteří se vraceli z pětidenního zájezdu do Paříže. Podle dostupných informací brněnský autobus, který se vracel z Paříže, narazil poblíž Ilshofenu do kamiónu jedoucího před ním. Příčina srážky zatím není známa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda autobusu | Zdroj: ČTK

Jak uvedla majitelka cestovky Anna Bruzlová, ostatní turisté čekají ve škole v obci Woltpertshausen na náhradní autobus. Na místo má dorazit vpodvečer kolem 18. hodiny. Zpět do Brna by se mohl vrátit ve středu kolem 4. až 5. hodiny ráno. O havárii už byli vyrozuměni všechni příbuzní. Zatím není známo, kdo nehodu zavinil. Podle německé policie je autobus zcela zničený.

Autobus brněnské cestovní kanceláře se blížil na další mezizastávku v Ambergu, tam však již nedojel. Řidič, který nehodu nepřežil, narazil v 5:50 zezadu do nákladního auta na dálnici u Ilhofenu. Havárie si naštěstí nevyžádala další oběti, devatenáct účastníků zájezdu utrpělo lehká zranění, jenž si vyžádala pouze ambulantní ošetření. Českému rozhlasu to potvrdila konzulka České republiky v Mnichově Vlasta Firmanová. "Nejsou to těžká zranění a cestující čekají na náhradní autobus. Ujala se jich radnice v Ilshofenu," uvedla konzulka.

Dnešní havárie českého autobusu je letos už čtvrtou podobnou nehodou. Všechny tři předchozí se však obešly bez ztrát na životech. Nejvážnější se stala počátkem dubna poblíž Valence v jižní Francii, tehdy byly lehce zraněny dvě desítky osob.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme