V Německu havaroval český autobus, řidič nepřežil

Po nehodě českého autobusu v Německu zůstává v nemocnici těžce zraněná žena. Autobus brněnské cestovní kanceláře Alinea havaroval ráno na dálnici A-6 u města Heilbronn. Při srážce s kamiónem zahynul třiatřicetiletý řidič, lehčí zranění utrpělo 19 cestujících. V autobuse bylo 45 lidí, kteří se vraceli z pětidenního zájezdu do Paříže. Podle dostupných informací brněnský autobus, který se vracel z Paříže, narazil poblíž Ilshofenu do kamiónu jedoucího před ním. Příčina srážky zatím není známa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda autobusu | Foto: ČTK/EPA

Jak uvedla majitelka cestovky Anna Bruzlová, ostatní turisté čekají ve škole v obci Woltpertshausen na náhradní autobus. Na místo má dorazit vpodvečer kolem 18. hodiny. Zpět do Brna by se mohl vrátit ve středu kolem 4. až 5. hodiny ráno. O havárii už byli vyrozuměni všechni příbuzní. Zatím není známo, kdo nehodu zavinil. Podle německé policie je autobus zcela zničený.

Autobus brněnské cestovní kanceláře se blížil na další mezizastávku v Ambergu, tam však již nedojel. Řidič, který nehodu nepřežil, narazil v 5:50 zezadu do nákladního auta na dálnici u Ilhofenu. Havárie si naštěstí nevyžádala další oběti, devatenáct účastníků zájezdu utrpělo lehká zranění, jenž si vyžádala pouze ambulantní ošetření. Českému rozhlasu to potvrdila konzulka České republiky v Mnichově Vlasta Firmanová. "Nejsou to těžká zranění a cestující čekají na náhradní autobus. Ujala se jich radnice v Ilshofenu," uvedla konzulka.

Dnešní havárie českého autobusu je letos už čtvrtou podobnou nehodou. Všechny tři předchozí se však obešly bez ztrát na životech. Nejvážnější se stala počátkem dubna poblíž Valence v jižní Francii, tehdy byly lehce zraněny dvě desítky osob.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme