V Německu loni žilo 18,6 milionu lidí s migračními kořeny. Polovina měla německé občanství

V Německu loni žilo 18,6 milionu lidí s migračními kořeny, což je nejvíce v jeho historii. Oproti roku 2015 jde o nárůst 8,5 procenta. Výrazně v posledních letech přibylo zejména lidí z Blízkého východu a z Afriky, uvedl v úterý německý statistický úřad.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všichni jsme imigranti

Všichni jsme imigranti | Zdroj: ČTK

Lidé s migračními kořeny loni tvořili 22,5 procenta všech obyvatel Německa. Mírná většina z nich - 52 procent - měla německé občanství.

I když většina lidí s migračními kořeny nadále pochází z Evropy a nejčastější zemí původu je stále Turecko, složení této skupiny obyvatel se v posledních letech výrazně mění.

Od roku 2011 o 51 procent na 2,3 milionu stoupl počet lidí, kteří mají kořeny na Blízkém východě. Počet lidí s africkými kořeny se za stejné období zvýšil o 46 procent na 740 000.

Z Blízkého východu a Afriky

Rychle stoupající počet lidí z Blízkého východu a Afriky je především důsledkem migračních trendů z posledních let. Jen v letech 2015 a 2016 do Německa přišlo téměř 1,2 milionu běženců, velká část z nich ze zemí jako je Sýrie, Irák nebo Eritrea.

Spolkový statistický úřad uvádí také srovnání populace ve věku 25 až 35 let, z něhož vyplývá, že osoby s migračními kořeny dosahují v průměru nižšího vzdělání než většinová populace.

Zatímco u většinové populace nemají základní vzdělání dvě procenta osob, u lidí s migračními kořeny je to procent devět. Na druhou stranu, pokud jde o podíl lidí s maturitou (37 procent) anebo vysokoškolským vzděláním (27 procent), jsou výsledky obou skupin prakticky totožné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme