V Německu musely úřady evakuovat 20 tisíc lidí kvůli nevybuchlé bombě z 2. světové války

V německém Dortmundu dnes úřady evakuovaly dvacet tisíc lidí. Nedávno tam totiž našli nevybuchlou pumu z druhé světové války. Policisté vyklízí jeden a půl kilometru kolem místa nálezu, evakuovat musí nemocnici a několik domovů důchodců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bombu z druhé světové války nalezli pyrotechnici v centru Berlína | Zdroj: ČTK

„Bombu z 2. světové války objevili na předměstí Dortmundu už ve středu při analýze starých leteckých snímků. Dnešní evakuace 20 tisíc lidí je tedy plánovaná a do večera by lidé měli být zpátky doma,“ řekla Radiožurnálu Nikola Potměšilová z Českého centra v Düsseldorfu.

V Německu jsou nálezy nevybuchlé munice dost časté. Na jeho území téměř 70 let po válce leží podle odhadů desetitisíce kusů nevybuchlých pum, granátů a jiných výbušnin.

Loni v říjnu našli nevybuchlou pumu z druhé světové války v Postupimi nedaleko Berlína. Kvůli nálezu úřady evakuovaly více než 10 tisíc lidí. Rok před tím musela kvůli nálezu bomby z druhé světové války opustit město Koblenz polovina jeho obyvatel. K nálezu 1,8 tuny těžké anglické pumy po více než 65 letech došlo tehdy kvůli rekordně nízkému stavu hladiny Rýna.

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme