V Německu přibývá konzumentů pervitinu, většinou pochází z Česka

Pervitin pocházející z Česka ohrožuje životy stále většího množství Němců. Nejvíce zasaženými jsou Bavorsko a Sasko. Nebezpečná droga se stále více šíří i do dalších spolkových zemí. Oficiální čísla o drogové kriminalitě představí dnes v Berlíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vietnamská tržnice na Moldavě - nalezený pervitin | Foto: Policie ČR

Konzumenti a dealeři drogu nejčastěji nakupují v asijských tržnicích v českém pohraničí. Tam vyjde pervitin, kterému v Německu říkají crystal-meth, levněji.

Fotografie lidí s boláky, propadlými tvářemi a nepřítomným pohledem se objevily v posledních dnech ve většině německých deníků. Důvodem je právě dramatický nárůst uživatelů drog, především pervitinu.

„Silně poškozuje zdraví,“ říká bavorský ministr vnitra Hermann, který dlouhodobě kritizoval český zákon, podle něhož držení dvou gramů této drogy není trestným činem, ale pouze přestupkem.

Bavorští policisté se učí česky. I kvůli pašerákům drog

Číst článek

Podle poslance a bývalého lékaře Härtela Petriho je pervitin o to nebezpečnější, že návyk vzniká už po prvním či druhém užití. Loni počet těch, kteří tuto taneční drogu vyzkoušeli, stoupl o 51 procent.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme