V Německu se diskutuje o změně politiky vůči Rusku

Prudce odmítavé reakce vzbudilo ruské uznání dvou odbojných gruzínských provincií v sousedním Německu. Berlínská vláda prý dokonce zvažuje přijetí nové, tvrdší politiky vůči Rusku. To by mohlo zahrnovat i brzké přijetí Gruzie do NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: Jiří Hošek

Kancléřka v projevu v estonském Tallinnu naznačila, že ohroženo je i pokračování dialogu s Moskvou, pokud ta nebude respektovat územní integritu jiných států.

Na přehodnocení dosavadní politiky Německa, potažmo celé Evropské unie, vůči Rusku, tlačí mimo jiné zahraničně politický mluvčí CDU Eckart von Klaeden. Podle některých zdrojů by německá vláda mohla přehodnotit svůj rezervovaný postoj z bukurešťského summitu NATO a nabídnout Gruzii vidinu brzkého členství v alianci.

Na dnešním zasedání spolkového kabinetu by se podle informací Süddeutsche Zeitung mělo posvětit vyslání patnáctičlenné mise německých pozorovatelů do Jižní Osetie.

Podle ministra zahraničí Franka-Waltera Steinmeiera by současná krize mohla rozkolísat celou bezpečnostní architekturu Evropy s nedozírnými následky pro všechny.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme