V Německu se dramaticky zvýšila poptávka po bioproduktech

Jak zajistit, aby si zákazníci v obchodech nekupovali potraviny obsahující jedy? O tom se dnes mají v Berlíně na mimořádném summitu radit ministři zemědělství jednotlivých spolkových zemí. V Německu se v uplynulých dnech ukázalo, že některé typy potravin obsahovaly zdraví škodlivé dioxiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedovatý dioxin se objevil ve vepřovém mase z Dolního Saska | Zdroj: ČTK

Zprávy přicházející z Německa zatím klid při pohledu na prostřený talíř nenabízejí. Ukazuje se, že kromě dioxinu obsahovalo krmivo pro zvířata také zakázaná antibiotika.

Používání chloramfenikolu v zemědělství Evropská unie zakázala už v roce 1994. Kontroly v Dolním Sasku přesto ukázaly, že ho krmivo obsahovalo.

Ministerstvo zemědělství ale uklidňuje zákazníky, že vzhledem k malému množství nepředstavuje pro lidské zdraví žádné riziko.

Němečtí zákazníci se přesto v obavách, jaké další jedy a zakázané látky v poslední době zkonzumovaly, vrhají na nákup biopotravin.

Prodej biovajec stoupl o 30 procent, o 20 procent se v obchodech s bioprodukty zvýšila poptávka po kuřecím a vepřovém mase.

Klára Stejskalová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme