V Německu se množí trestné činy s krajně-pravicovým pozadím

Až o 30 procent měl letos v sousedním Německu stoupnout počet trestných činů motivovaných pravicovým extremismem. Vyplývá to ze statistiky ministerstva vnitra, ze které předběžně cituje deník Frankfurter Rundschau. Jde o překvapivé zjištění, protože se všeobecně mělo za to, že trestná činnost s krajně-pravicovým pozadím je spíš na ústupu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie

německá policie | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Od ledna do října letošního roku eviduje spolkové ministerstvo vnitra 11.928 deliktů, které spadají do kolonky pravicového extremismu. Proti stejnému období loňského roku to představuje nárůst bezmála o 30 procent. Podle listu Frankfurter Rundschau stoupl počet násilných trestných činů nebo například antisemitských útoků.

Německou veřejnost před Vánoci vzrušil atentát na pasovského policejního šéfa, který jde zřejmě rovněž na vrub pravicových extremistů. Oslovení politici jsou novými čísly zděšeni a žádají přijetí dlouhodobých opatření.

Místopředsedkyně Spolkového sněmu za stranu Die LINKE Petra Pauová si kromě přijetí nové strategické koncepce na spolkové i zemské úrovni, představuje vznik nezávislého úřadu, který 526940by na krajně pravicovou scénu dohlížel.

Předseda výboru Spolkového sněmu pro vnitřní bezpečnost Sebastian Edathy z SPD pak požaduje svolání "summitu demokracie," který by se věnoval pravicovému extremismu.

Milan Kopp, Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme