V Německu se připravují na očkování obyvatel proti prasečí chřipce

Padesát milionů vakcín proti prasečí chřipce objednaly celkem spolkové země v sousedním Německu. Zatím ale není vůbec jasné, jak bude očkování obyvatel probíhat. Neví se ani, kdo by měl vakcínu dostat jako první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

injekční stříkačky

injekční stříkačky | Foto: Stockbyte

List Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung píše o hrozícím "očkovacím chaosu." O tom, jak by mělo očkování probíhat, rozhodnou totiž jednotlivé spolkové země. Zatím je jasné jedině to, že každá země bude postupovat jinak.

Bavorsko už rozhodlo, že očkování budou mít na starosti hlavně praktičtí lékaři. Podle tamního ministra zdravotnictví Markuse Södera by jako první měl přijít na řadu zdravotnický personál, chronicky nemocné osoby a těhotné ženy. O očkování ale může projevit zájem kdokoli.

První vakcína by podle německých úřadů měla být k dispozici na přelomu září a října. Poplatek ve výši kolem třiceti eur na osobu by měly hradit zdravotní pojišťovny.

Přečtěte si také:
Počet nakažených prasečí chřipkou stále stoupá. Vláda se připravuje na pandemii
D. Rath: Prasečí chřipka je mediální bublina
Prasečí chřipkou by mohly v Česku onemocnět dva miliony lidí
Už 46 žáků japonské školy v německém Düsseldorfu má prasečí chřipku
Zavřené školy kvůli prasečí chřipce v Německu i Hong Kongu

Jiří Hošek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme