V Německu se spekuluje o vypsání předčasných voleb

V Německu se začalo šuškat o možném vypsání předčasných parlamentních voleb. Důvodem jsou ostré výpady obou hlavních koaličních partnerů, které ochromily fungování spolkové vlády. Špičky křesťanských i sociálních demokratů ale trvají na dodržení zářijového termínu hlasování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána

Braniborská brána | Foto: Jiří Hošek

Předčasné volby by rád viděl hlavně šéf liberálů Guido Westerwelle. Preference jeho FDP totiž šplhají do závratných výšin a to už za půl roku nemusí platit. Tvrdé útoky z posledních dní hlavně sociálních demokratů na kancléřku Angelu Merkelovou někteří analytici interpretovali jako faktický zánik velké koalice.

Sama Merkelová i šéf SPD Franz Müntefering ale scénář předčasných voleb do Spolkového sněmu vyloučili. Hlavním koaličním "tmelem" zůstává boj s dopady finanční a hospodářské krize, který je paradoxně taky tématem, které křesťanské a sociální demokraty nejvíc rozděluje. Místopředsedkyně SPD Andrea Nahlesová k tomu lakonicky dodala: "Musíme se s tím poprat společně."

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme