V Německu se také potýkají s velkou vodou

Desetiletá a na mnoha místech až stoletá voda sužuje nadále Německo. Dnešek bude zřejmě rozhodující. Kritická zůstává nadále situace ve Wertheimu na soutoku Taubery a Mohanu. Povodňová hladina tu už dosáhla více než 6 metrů. Staré město je tak místy až dva metry pod vodou. Škody, které páchá voda od konce loňského roku, už dosáhly miliónových hodnot. Zahynuly zřejmě čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněný Rýn u Düsseldorfu | Zdroj: ČTK

Jistá je smrt patnáctileté dívky v jinak mírumilovném potoce Lichte v Durynsku. Kritická je dále situace na Saale největším městě Durynska v Halle. Ve čtvrtek by také tady měla řeka překročit hranici 6 metrů. V jiných postižených oblastech voda naopak klesá. Přesto ještě následující dny budou kritické.

Do středy proto mají děti v Durynsku prázdniny. Na Labi v Drážďanech je hladina níže než kritických 7 metrů. Německá média oceňují zvláště včasné zastavení provozu neratovické chemičky. Vloni v létě totiž právě Labe ze Spolany připlavilo jedovaté chemikálie.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme