V Německu se úřadu ujal nový prezident Christian Wullf

Novou hlavou Německa se dnes stal křesťanský demokrat Christian Wulff. Na společné schůzi obou komor parlamentu složil slavnostní přísahu. Stal se tak v pořadí desátým spolkovým prezidentem a zároveň nejmladším v historii. V úřadu nahradil Horsta Kohlera. Ten odstoupil po nešťastných komentářích německé zahraniční politiky na konci května.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příštím německým prezidentem se Christian Wulff.

Příštím německým prezidentem se Christian Wulff. | Zdroj: ČTK

Christian Wulff po složení slibu přednese první prezidentskou řeč. Už po svém zvolení ale dal najevo, že se chce stát jakýmsi mostem. Chce překlenout propast, která jeho kandidaturou vznikla. Chce také vyvrátit kritiku, že je příliš spojený s Křesťansko-demokratickou unií.

Wulff pronesl, že bude prezidentem všech lidí žijících v Německu. Ač si většina Němců přála v čele státu jeho protikandidáta, dva dny po zvolení je dvaasedmdesát procent lidí přesvědčeno, že nejmladší prezidentský pár v historii zvládne svou roli dobře.

Klára Stejskalová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme