V Německu se znovu diskutuje o zákazu krajně-pravicové strany NPD

Pokus o vraždu pasovského policejního šéfa rozvířil v Německu znovu debatu o případném zákazu krajně-pravicové strany NPD. Pachatel zločinu se totiž podle všeho rekrutoval z neonacistických kruhů. Zákaz xenofobní politické formace si přeje hlavně spolková země Bavorsko.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pochod neonacistů (ilustr. foto)

pochod neonacistů (ilustr. foto) | Foto: Jiří Hošek

Návrh zahájit řízení o zákazu krajně-pravicové NPD podpořily všechny strany zastoupené v bavorském zemském sněmu. Podle bavorského premiéra Horsta Seehofera přijde jeho spolková země i s dalšími opatřeními; prevencí extremistické ideologie na školách počínaje a větší aktivitou policie konče.

Politici v Berlíně se na nový pokus o rozpuštění Národně-demokratické strany dívají skepticky. Upozorňují na to, že první pokus Ústavní soud v roce 2003 zamítl a že argumenty pro zákaz seskupení nejsou o nic silnější, než před pěti lety. Podobně vidí situaci taky generální tajemník Ústřední rady Židů Stephan Kramer, který nejnovější diskusi označil za ,populistickou a lživou'.

Přečtěte si také:
Údajný neonacista se v Pasově pokusil zavraždit šéfa policie

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme