V Německu se znovu naplno rozhořel spor o atom

V Německu se postoj k jaderné energetice stal v těchto dnech ústředním tématem předvolební kampaně. Může za to další porucha a následné odstavení problémové atomové elektrárny Krümmel na severu země. Jejího provozovatele si dnes předvolala "na kobereček" spolková vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrické vedení | Foto: ČEZ

Evropský šéf energetického koncernu Vattenfall Tuomo Hatakka přiznal, že se o poruše a odstavení elektrárny Krümmel nedozvěděl od vlastních lidí, ale až od rozčileného ministerského předsedy Šlesvicka-Holštýnska. Berlínské vládě vadí i další pochybení kritizované společnosti.

Zelení a sociální demokraté na případu demonstrují, že je třeba dodržet závazek odpojit do roku 2021 ze sítě všechny jaderné elektrárny v zemi. Experti ale SPD varují, aby se na této otázce politicky neprofilovala. Šéf agentury Forsa Manfred Güllner upozorňuje, že polovina potenciálních voličů strany jadernou energetiku podporuje.

Přečtěte si také:
Někteří němečtí politici vyzývají k bojkotu elektrárenské firmy Vattenfall

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme