V Německu skandál se vstupenkami na příští MS ve fotbale

Sportovní fanoušci v Německu bijí na poplach. Vstupenky na fotbalové MS, které se bude konat v v červnu a červenci 2006 právě ve SRN, se totiž podle některých informací rozdávají politikům, funkcionářům a sponzorům. V podezření je nyní 603 poslanců Bundestagu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal

Ve Spolkovém sněmu koluje oběžník, který údajně nabízí každému poslanci 2 vstupenky na světový šampionát. S iniciativou přišel Sportovní výbor a zájem poslanců je obrovský. Od oběžníku v Bundestagu se oficiálně všichni distancují, jde prý pouze průzkumu, nikoliv přednostní zajištění vstupenek a pokud budou rozhodně ne zdarma.

Oficiální veřejný prodej má začít 1.února 2005, ale získat lístek bude těžké. Jednu třetinu mají už k dispozici cestovní kanceláře, sportovní svazy a sponzoři. Spolek aktivních fotbalových fanoušků, který sdružuje na 200 fanklubů, usiluje o to, aby mimo volný prodej nebylo více než 10 % vstupenek.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme