V Německu skandál se vstupenkami na příští MS ve fotbale

Sportovní fanoušci v Německu bijí na poplach. Vstupenky na fotbalové MS, které se bude konat v v červnu a červenci 2006 právě ve SRN, se totiž podle některých informací rozdávají politikům, funkcionářům a sponzorům. V podezření je nyní 603 poslanců Bundestagu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal

fotbal

Ve Spolkovém sněmu koluje oběžník, který údajně nabízí každému poslanci 2 vstupenky na světový šampionát. S iniciativou přišel Sportovní výbor a zájem poslanců je obrovský. Od oběžníku v Bundestagu se oficiálně všichni distancují, jde prý pouze průzkumu, nikoliv přednostní zajištění vstupenek a pokud budou rozhodně ne zdarma.

Oficiální veřejný prodej má začít 1.února 2005, ale získat lístek bude těžké. Jednu třetinu mají už k dispozici cestovní kanceláře, sportovní svazy a sponzoři. Spolek aktivních fotbalových fanoušků, který sdružuje na 200 fanklubů, usiluje o to, aby mimo volný prodej nebylo více než 10 % vstupenek.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme