V Německu vykolejil rychlovlak po srážce se stádem ovcí

U města Fulda ve středním Německu vykolejil včera večer rychlovlak ICE. Na kraji nejdelšího železničního tunelu v zemi se srazil se stádem ovcí. Podle nejnovějších údajů se při nehodě 23 lidí zranilo, z toho tři mají středně těžká poranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlovlak ICE | Foto: Jan Rosenauer

Srážka se stádem ovcí se odehrála na kraji Landrücketunelu, který je se svými bezmála jedenácti kilometry nejdelším železničním tunelem v zemi.

Až na dva vagóny vykolejil celý spoj ICE jedoucí z Hamburku do Mnichova. Záchranáři v hustém dýmu evakuovali 170 cestujících a dopravili je autobusy do nejbližšího městečka.

Policie už mezitím zjistila, komu stádo ovcí patří, a zahájila vyšetřování. Provoz ve strategickém tubusu, kde soupravy ICE dosahují rychlosti až 250 kilometrů v hodině, je v obou směrech přerušen. Cestující na severojižní spojnici tak musejí počítat se značným zdržením. Opravy podle expertů potrvají minimálně několik dní.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme