V Německu vykolejil vlak s chemikáliemi

V noci na dnešek došlo v německém Bad Münderu k železniční havárii nákladního vlaku s chemikáliemi. Při nehodě explodovala cisterna s rakovinotvorným epichlorhydrinem. Hrozí další exploze a zamoření okolí převáženými jedy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak ve stanici | Foto: Jan Rosenauer

Z dolnosaského města Bad Münder bylo evakuováno 200 obyvatel žijících v blízkosti nádraží. Oblast kolem nehody je uzavřena policií. Odborníci zjišťují míru zamoření půdy a hasiči se pokoušejí odvrátit hrozící další výbuch smrtonosných chemikálií.

Ke srážce došlo v pondělí večer, když se dva nákladní vlaky ocitly na stejné koleji. Ty se pak čelně střetly. Řada vagónů ze souprav vykolejila a vzňala se. Požár pak způsobil explozi cisterny s epichlorhydrinem.

O štěstí mohou mluvit oba strojvůdci, kteří vyvázli jen s lehčími zraněními. Ta utrpěli, když bezprostředně před srážkou vyskočili z lokomotivy. Hasičům se v průběhu noci podařilo už zajistit vagóny s jedovatými plyny. V okruhu 25 km přesto trvá chemické nebezpečí.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme