V Německu začal ostře sledovaný soud s údajnými teroristy

V německém Düsseldorfu začal ostře sledovaný proces se čtveřicí údajných islámských teroristů. Podle policie se chystala spáchat krvavé atentáty s použitím velkého množství trhaviny. Jejich cílem mělo být například frankfurtské letiště, diskotéky nebo americké cíle v Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jeden z obžalovaných u soudu | Foto: ČTK

Takzvanou sauerlandskou buňku tvořili dva němečtí konvertité k islámu, jeden německý Turek a jeden občan Turecka. Údajní teroristé byli podle policie napojení na Svaz islámského džihádu (IJU) a mimořádně nebezpeční. Strážci zákona u nich našli suroviny na výrobu až 500 kilogramů trhaviny.

"Síla plánovaných explozí by bývala zastínila atentáty v Madridu i Londýně," nechal se slyšet šéf Spolkového kriminálního úřadu Jörg Ziercke. Čtveřice mužů chtěla útoky podniknout na podzim roku 2007, tedy před hlasováním Spolkového sněmu o prodloužení německé účasti na afghánské misi. Jeden z největších procesů v německé historii zřejmě potrvá až dva roky.

Související příspěvky:
Německu údajně hrozí teroristické nebezpečí ze strany domácích islamistů
Teroristé prý chtějí zaútočit v průběhu německých voleb
Spolkový ministr vnitra: Německo je středem zájmu mezinárodního terorismu
V Německu by mohli najít domov bývalí vězni ze základny Guantánamo

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme