V Německu začala stávka strojvedoucích. Zrušeny mají být i některé spoje z Česka

V Německu pokračuje stávka na železnici. K protestu, který v úterý zahájili strojvedoucí nákladních vlaků společnosti Deutsche Bahn, se v noci na středu přidali také jejich kolegové z osobní dopravy. Informovala o tom agentura DPA. Protest, kterým se odbory GDL snaží vymoci vyšší mzdy a kratší pracovní dobu, má trvat do pátečního večera. S problémy musí počítat nejen cestující v Německu, zrušeny mají být i některé spoje z Česka.

Berlín/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží v Berlíně

Hlavní nádraží v Berlíně | Foto: IMAGO/Rüdiger Wölk | Zdroj: Reuters

Společnost Deutsche Bahn vydala mimořádný jízdní řád, který předpokládá zrušení zhruba 80 procent obvyklých dálkových spojů.

Němečtí farmáři se cítí opomíjení, říká novinář. Jejich protesty se radikálům nepovedlo zneužít

Číst článek

Významně ubude také regionálních spojů, byť rozsah omezení se bude v jednotlivých regionech lišit, upozornil přepravce. S dílčími výpadky bude nutné počítat i poté, co by stávka měla v pátek v 18.00 skončit.

Deutsche Bahn se snažily stávku právní cestou zastavit, u zemského pracovního soudu ve Frankfurtu nad Mohanem v úterý večer ale neuspěly. Kromě strojvedoucích v Deutsche Bahn vstoupili do stávky také jejich kolegové ze železniční společnosti Transdev.

Stávka na železnici se časově shoduje s celostátními protesty německých zemědělců, které by dnes mohly vést k dalšímu narušení dopravy v Německu. Mimo jiné jsou ohlášeny demonstrace a blokády dálničních nájezdů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme