V Německu žije už 82 milionů lidí. Počet roste kvůli přistěhovalcům

Počet obyvatel Německa vzrostl. Podle aktuálně zveřejněné zprávy statistického úřadu žije u našich západních sousedů skoro 82 milionů obyvatel. Důvodem není zvýšená porodnost, ale nejsilnější přistěhovalecká vlna za poslední desetiletí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Němcích panuje řada stereotypů. Které z nich jsou však založeny na reálném podkladě? | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0, Arne Müseler

O babyboomu se podle statistiků nedá mluvit, protože Německo má jednu z nejnižších porodností v Evropě. O navýšení počtu obyvatel spolkové republiky se postarali především Poláci.

Po otevření pracovního trhu obyvatelům střední a východní Evropy se z těchto zemí přistěhovalo každý měsíc na 28 tisíc lidí.

Po Polácích tvoří druhou nejpočetnější skupinu Maďaři. Naopak u turecké komunity lze v posledních letech pozorovat opačný trend a stále více mladých vzdělaných Turků odchází za prací do Turecka. V Německu podle nejnovějšího statistického údaje žije o 50 tisíc lidí víc než před rokem.

Klára Stejskalová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme