V Německu zvažují zákaz scientologů

Spolkový ministr vnitra a jeho kolegové na zemské úrovni zvažují zákaz scientologů v Německu. Podle nich organizace vyvíjí aktivity, které jsou v rozporu s ústavou. Mluvčí scientologů, kteří v Německu nemají status církve, obvinění odmítla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové scientologické centrum v Berlíně | Foto: www.scientology.de

"Scientologové pracují i v Německu na tom, aby získali moc a vliv," prohlásil spolkový ministr vnitra Wolfgang Schäuble. Politik CDU se domnívá, že organizace porušuje základní i lidská práva a odmítá demokratické státní zřízení.

Mluvčí německých scientologů Sabine Weberová označila ministrova slova za absurdní. Podle ní se Schäuble odvolává na pár stránek z celkem půl miliónu, které čítá scientologická literatura. "I bible obsahuje stovky totalitních citátů a nikdo kvůli tomu nechce zakazovat křesťanství," kontruje Weberová.

Ministři vnitra přesto hodlají možnost zákazu scientologů prověřit. V některých spolkových zemích monitoruje činnost této organizace jedna z německých zpravodajských služeb.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme