V New Orleansu skončilo hledání obětí Katriny

Více než měsíc po řádění hurikánu Katrina skončilo v nejpostiženějším New Orleansu pátrání po obětech této živelní katastrofy. Počet mrtvých, který si hurikán ve státě Louisiana vyžádal, dosáhl 964. V méně poničených částech New Orleansu se pomalu otevírají některé školy. Jinde ženisté pokračují v odčerpávání vody z níže položených částí města. K řešení následků hurikánů na jihu Spojených států se vyjádřil na tiskové konferenci v Bílém domě prezident George Bush.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protržená hráz v New Orleansu

protržená hráz v New Orleansu | Zdroj: ČTK

George Bush v souvislosti s rostoucími cenami benzinu připomněl, že od 70. let nebyly postaveny ve Spojených státech nové rafinérie. Podle prezidenta zejména následky hurikánů Katrina a Rita na jižním pobřeží Spojených států, kde je velká část amerických zpracovatelských ropných kapacit, ukázaly, jak důležité je připravit v zemi výstavbu nových rafinérií.

Prezident Bush zároveň vyzval Kongres k hledání úspor ve federálním rozpočtu, tak, aby se uvolnily prostředky na řešení následků hurikánů. George Bush nechává celkové hodnocení pomoci jihu Spojených států na později, ale přijímá odpovědnost za to, jak jednají federální složky. Další rozvoj pobřeží Mexického zálivu bude ale především na soukromém sektoru.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme