V New Yorku rozsvítili strom z vesmíru, dočká se i Washington

Zatímco v Česku se dnes děti mohou těšit na návštěvu Mikuláše, čerta a anděla, velkou část severní Ameriky zavál v noci na dnešek první letošní sníh - právě včas, aby vytvořil patřičnou atmosféru pro rozsvícení veřejných vánočních stromů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoční strom | Foto: Miroslav Földeši | Zdroj: ČTK

První přišel na řadu strom uprostřed newyorského Manhattanu a dnešní večer bude patřit rozsvěcení vánočního stromu u Bílého domu ve Washingtonu. I když nejvyšším vánočním stromem v Americe se letos chlubí Miami na Floridě, v srdci newyorského Manhattanu stojí tak jako každý rok obří jehličnan, který svádí nerovný boj s mrakodrapy Rockefellerova centra.

Na newyorském stromu bude zářit třicet tisíc světel a odpočítávání jejich rozsvícení letos připadlo na trojici astronautů přímo z Mezinárodní kosmické stanice.

Americký prezident zůstává na zemi a ve Washingtonu během čtyřiadvaceti hodin uctí tři světová náboženství. Včera s Židy oslavil svátek Chanuka zapálením další svíce Menory, dnes s muslimy oslaví konec Ramadánu a s křesťany a lidmi dobré vůle rozsvítí Národní vánoční strom, zasazený na zahradě Bílého domu.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme