V New Yorku se po výbuchu plynu zřítilo několik budov, 19 lidí utrpělo zranění

V New Yorku se zřítil čtyřpatrový dům poté, co v něm explodoval plyn. Mohutný požár, který budovu zachvátil, se rozšířil i na několik okolních domů. Některé se pak zřítily. Neštěstí se obešlo bez obětí na životech. Do boje s plameny nasadily úřady více než dvě stovky hasičů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorští hasiči při boji s požárem domu v East Village na Manhattanu

Newyorští hasiči při boji s požárem domu v East Village na Manhattanu | Zdroj: Reuters

Výbuch plynu v newyorské čtvrti East Village na Manhattanu zranil téměř dvě desítky lidí, několik z nich je podle úřadů v kritickém stavu.

Exploze otřásla budovou, kde sídlí sushi restaurace. Následný požár se rychle rozšířil do čtyř okolních budov, tři z nich se zřítily.

Plameny podle policie likvidovalo na 250 hasičů. Kouř, který se nad centrem města vznášel, byl vidět ze vzdálenosti několika kilometrů.

Šokovaní obyvatelé prchali z budov nouzovými východy, část čtvrti na Manhattanu zahalily zplodiny z požáru. Úřady postižené Newyorčany evakuovaly do místní školy. Potvrdily, že nikoho nepohřešují.


Zvětšit mapu

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme